ensutec  

Wielokrotna warstwa zabezpieczająca kraty
w kabinach lakierniczych


fematop
 

Redukcja kosztów o 80 % jest możliwa!

fematop produkcji firmy ensutec Products GmbH zrewolucjonizował czyszczenie i utrzymanie żywotności elementów konstrukcyjnych lakierni. Ten dwuskładnikowy materiał można zastosować w lakierniach do malowania ciekłego oraz w lakierniach proszkowych.

12 krotnie dłuższa żywotność do momentu kolejnego czyszczenia!

 

Ta wielowarstwowa powłoka ochronna stosowana jest do powlekania rusztów kratowych, ścian kabiny lakierniczej oraz innego oprzyrządowania. fematop zapewnia maksymalną ochronę przed zanieczyszczeniem mgłą lakierniczą, powodując w ten sposób znaczną redukcję kosztów i oszczędność czasu podczas usuwania lakieru z części. Podobnie w przypadku lakierni proszkowej można użyć fematop do powlekania zawieszek i oprzyrządowania specjalnego, co zapobiega związaniu się lakieru proszkowego z podłożem w piecu, a usuwanie lakieru z oprzyrządowania staje się łatwiejsze i bardziej ekonomiczne. Także tutaj można zaobserwować wzrost żywotności instalacji.

 
 
fematop - ensutec fematop - ensutec fematop - ensutec fematop - ensutec
 
Wszechstronne zastosowanie

fematop jest odpowiedni szczególnie w przypadku stosowania lakierów na bazie wody lub rozpuszczalników, lakierów epoksydowych, poliuretanowych lub na bazie pyłu cynkowego, a częściowo również do haków technologicznych i oprzyrządowania specjalnego w lakierniach proszkowych (obecnie nie jest możliwe zastosowanie preparatu fematop w malowaniu natryskowym i zanurzeniowym).

Ręczne czyszczenie rusztów kratowych po 18 miesiącach aktywnego użytkowania i niezbędnym cotygodniowym czyszczeniu rusztów – to efekt jednorazowego nałożenia powłoki fematop. Cykl czyszczenia w zależności od zastosowania: codziennie po zakończeniu zmiany, co tydzień lub w innych odstępach czasu.
Istnieje możliwość zastosowania automatycznego urządzenia czyszczącego – prosimy o kontakt po więcej informacji.

 
 
fematop-airmatic
 
- Prostota i oszczedność energii
- Szybkość i łatwość pracy
- Wygoda i dokładność
- Dla ludzi i srodowiska
- Dla maszyn i urzadzeń
- Długotrwały efekt
 
Zakres stosowania
W lakierowaniu na mokro i proszkowym
 
Powłoki
Krat, ścian lakierniczych, kabin malarskich i innych urzadzeń
 
fematop-airmatic
 

Fematop oszczędza pieniądze i nakłady na wszelkiego rodzaju procesy usuwania lakierów oraz zapewnia daleko idące
oszczędnosci energii, wody i srodków chemicznych, a także zmniejsza ilość odpadów. Maksymalna ochrona urządzeń
i utrzymanie ich dobrego stanu.

 
„Średnio raz w tygodniu czyścimy nasze kraty. Dzięki środkowi fematop potrzebujemy na to tylko kilka minut, nakłady są mniejsze, a funkcjonalność wentylacji wzrasta” – wyjaśnia użytkownik fematop.
 

Możliwe zmniejszenie kosztów o 80%

Dzięki środkowi fematop firmy ensutec Products GmbH do przeszłości należą wysokie zużycie energii, wody i środków chemicznych stosowanych do czyszczenia krat i innych urządzeń w kabinach lakierniczych. Czyszczenie odbywa się teraz niewyobrażalnie szybko, niezwykle prosto, w sposób przyjazny dla środowiska i bardzo dokładnie. Czasy pracy kabin są wyraźnie dłuższe, a ich stan nie ulega pogorszeniu.

Fematop jest materiałem dwuskładnikowym, łatwym i szybkim do przygotowania, w którym zanurzane są urządzenia. Tworzy on, np. na kratach wielokrotną powłokę ochronną: rozpylona mgła (tzw. Overspay) osiada na leżących na sobie wielu podobnych do łupieżu płytkach. Górną warstwę można usunąć prostymi środkami mechanicznymi, jak np. poprzez zmiatanie lub szczotkowanie. W przeciwieństwie do stosowanych obecnie środków termicznych, chemicznych i mechanicznych daje to ogromną oszczędność czasu i kosztów.

Kraty pokryte fematopem mogą byc eksploatowane do 12 razy dłużej. Zamiast wysokich kosztów usuwania lakieru, transportu, demontażu i montażu mamy teraz łatwą do usuniecia warstwę.

Pozytywne doświadczenia stosowania fematopu odnoszą się do wszystkich rodzajów lakierów; wodnych, rozcieńczalnikowych, epoksydowych, poliuretanowych, cynkowych, gruntów, bazowych lub bezbarwnych. Wielokrotna
warstwa fematop nadaje się także do zabezpieczania urządzeń w lakierniach proszkowych. Fematop poprzez swoją odporność na temperature, przerywa sieciowanie proszku z podłożem, np. z hakami lub zawiesiami.

 
fematop-ensutec
 
„Mogliśmy koszty usuwania lakieru zredukować o 80%” – mówi właściciel urządzenia
 
 

Fematop

Airmatic

Opinie Klientów

Filmy


Wyłączny dystrybutor firmy
ensutec™ products GmbH na Polskę
Home-art Pierzchała Wiktor
tel.: 500 515 930
e-mail:
office@homeart.com.pl
homeart-ensutec