ensutec  
Lakierowanie mebli/drewna
 
Reker Holzbearbeitung GmbH 33129 Delbruck-Boke
 
Firma REKER posiada zrobotyzowaną instalację do lakierowania z przenośnikiem podłogowym, służącą do powlekania części mebli i szkła. Zastosowane w niej urządzenie airmatic w wersji umożliwiającej jonizację
posiada atest ATEX i jest zainstalowane bezpośrednio na robocie. Firmie REKER udało się obniżyć ilość sprężonego powietrza do rozpylania o 15% i ilość materiału również o 15%. Poprawiono także strukturę pokrycia i lakierowanie stojących krawędzi. Z uwagi na to, że firma REKER maluje bardzo dużo części, co 6 tygodni konieczna jest kompletna wymiana całej kabiny. Filtr sufitowy jest jednak znacznie mniej zabrudzony niż dotychczas. Jak mówi pan Reker: „Wcześniej nie mogliśmy przeprowadzić odpowiedniej optymalizacji. Dopiero po zastosowaniu urządzenia airmatic byliśmy w stanie zaoszczędzić dużą ilość lakieru przy jednoczesnym poprawieniu jakości, a także chronić środowisko poprzez zaoszczędzenie energii oraz obniżyć ilość zabrudzeń i koszty utylizacji!”
 
Reker Holzbearbeitung GmbH 33129 Delbruck-Boke Reker Holzbearbeitung GmbH 33129 Delbruck-Boke
Aplikacja przy użyciu robotów i urządzenia airmatic Urządzenie jest instalowane bezpośrednio w instalacji do aplikacji w strefie zagrożenia wybuchem.
Reker Holzbearbeitung GmbH 33129 Delbruck-Boke Reker Holzbearbeitung GmbH 33129 Delbruck-Boke
Temperatura rzeczywista rozpylania jest stale
wyświetlana i można ją wyregulować bezstopniowo.
Wersja urządzenia airmatic z atestem ATEX pozwala na zastosowanie jonizacji bezpośrednio na rozpylaczu.
 
Vedder GmbH Mobelwerkstatten 59348 Ludunghausen
 

Firma Vedder maluje wiele elementów z poliestru i stosuje głównie lakiery epoksydowe i poliuretanowe. Po zastosowaniu urządzenia airmatic natychmiast stwierdzono całkowite wyeliminowanie naddatku mgły lakierniczej podczas lakierowania narożników części drewnianych. Lakier jest nakładany znacznie łagodniej i nie występują już problemy związane z osiadaniem mgły lakierniczej na lakierowanych powierzchniach. Udało się zredukować sprężone powietrze rozpylania o ok. 50% i uzyskać wyraźną oszczędność lakieru. 

Firma Vedder jest bardzo zadowolona z ulepszeń i wyraźnych redukcji w zakresie zużycia lakieru, zanieczyszczeń, dodatkowej obróbki, energii sprężonego powietrza i odpadów dzięki zastosowaniu urządzenia airmatic.

Vedder GmbH Mobelwerkstatten 59348 Ludunghausen

 
Kerntopf GmbH 24254 Rumohr/Rotenhahn
 
Dzięki zredukowaniu wtrąceń pyłu możemy realizować zlecenia dla wymagających klientów, co wcześniej – bez urządzenia
airmatic – było niemożliwe. Nawet w przypadku najbardziej podatnych części udało się niemal całkowicie wyeliminować
wtrącenia zanieczyszczeń i pyłu.
 
- Firma Kerntopf zamówiła już 2 urządzenia airmatic 500;
- Kerntopf zajmuje się lakierowaniem przemysłowym i lakierowaniem karoserii samochodowych
- Firma oszczędza ok. 15–20% lakieru
- Podczas lakierowania płyt polistyrenowych jednoznacznie potwierdzono redukcję zanieczyszczeń; wyraźnie ograniczono również naładowanie części z tworzywa sztucznego
- Również podczas malowania czarnym lakierem na wysoki połysk firma KERNTOPF stwierdziła znaczną redukcję zanieczyszczeń na powierzchni oraz redukcję mgły lakierniczej i zużycia lakieru, a także znacznie mniejszą liczbę wadliwych części i wyraźne ograniczenie dodatkowej obróbki. „To urządzenie jest niesamowite!”
 
Kerntopf GmbH 24254 Rumohr/Rotenhahn
 
Schreinerei Sigl 84092 Bayerbach
 

Pan Sigl stwierdził lepszą strukturę pokrycia i lepszy wygląd powierzchni przy jednoczesnym zredukowaniu mgły lakierniczej.

Na życzenie otrzymają Państwo pozostałe referencje, także te dotyczące Państwa zastosowania w zakresie aplikacji lakierów, środków antyadhezyjnych lub materiałów nakładanych za pomocą innych metod rozpylania przy użyciu powietrza.

 

Fematop

Airmatic

Opinie Klientów

Filmy


Wyłączny dystrybutor firmy
ensutec™ products GmbH na Polskę
Home-art Pierzchała Wiktor
tel.: 500 515 930
e-mail:
office@homeart.com.pl
homeart-ensutec