• 1
  • 2
  • bootstrap carousel
  • 4
11 22 33 44
jquery carousel by WOWSlider.com v8.7
 
 
 

Historia sukcesu z Górnej Szwabii

Wynalazca ze Szwabii rewolucjonizuje technologię aplikacji i malowania.

 
 
Thomas Mayer - wynalazca ze Szwabii rewolucjonizuje technologię aplikacji i malowania
Szef firmy Thomas Mayer podczas uruchamiania nowej hali produkcyjnej.
 
Firma ensutec Products GmbH od prawie dziesięciu lat działa w całej Europie w zakresie rozwoju i produkcji produktów do optymalizacji prac lakierniczych. Siedziba firmy znajduje się w gminie Altheim, położonej w Górnej Szwabii, niemieckim centrum technologicznym dla majsterkowiczów i wynalazców. Kilka dat wyznacza najważniejsze kamienie milowe w młodej historii firmy:
 
W 2001 roku Thomas Mayer rozpoczął własną działalność gospodarczą: założył Ensutec Engineering - Environmental and Surface Technologies, firmę konsultingową zajmującą się optymalizacją systemów malarskich.
W wolnym czasie wyszkolony inżynier starał się znaleźć sposoby na uproszczenie i usprawnienie pracy malarza. Jego pomysły wykraczały poza zwykłe myślenie branży: cały proces pracy musiał zostać usprawniony, pomyślał. Chciał zmniejszyć zużycie farby bez uszkodzenia efektu powłoki, wręcz przeciwnie: chciał to poprawić! I wreszcie suszenie, które jest czynnikiem w czasie rzeczywistym i kosztowym w lakierniach, powinno odbywać się jak najszybciej!
W ten sposób, zgodnie z odważnym planem Mayera, można by znacznie obniżyć koszty w lakierni. A jednocześnie - dostrzegł ładny efekt uboczny o coraz większym znaczeniu - środowisko byłoby znacznie mniej zanieczyszczone.
Rozważania zaowocowały opracowaniem systemu, który nazwał optymalizacją atomizacji powietrza. W rzeczywistości nowa technologia działała tak dobrze, że Thomas Mayer natychmiast złożył wniosek o patent na opracowany przez siebie proces przetwarzania sprężonego powietrza oraz urządzenie do przetwarzania sprężonego powietrza.
       
ensutec - oszczędność farby, malowanie i lakierowanie ensutec - oszczędność farby, malowanie i lakierowanie ensutec - oszczędność farby, malowanie i lakierowanie ensutec - oszczędność farby, malowanie i lakierowanie
Pierwszym zakładem produkcyjnym była obora w Riedlingen. Praca w ciasnych przestrzeniach: wtedy nie było innego wyjścia. Tak wyglądały pierwsze systemy airmatic. I na pocztę: kolejny airmatic gotowy do wysyłki!
 

Z Garażu do Obory

 
Najpierw był pomysł. Potem przyszedł: garaż. Bo gdzie wynalazca ze Szawbi może rozpocząć swoją kariere 😊?
W 2011 roku Mayer założył „prawdziwą” firmę ensutec Products GmbH i przeniósł się do Riedlingen w stodole na farmie swoich rodziców, która została przekształcona w halę produkcyjną wraz z oborą. Zatrudniono pierwszych pracowników.
Później czcigodny Gasthaus zum Schwanen z 1583 r., Znajdujący się pod państwową ochroną zabytków, stał się kolebką wysoce wydajnej technologii natryskiwania farby, przynoszącej ogromne korzyści użytkownikom i środowisku.
I odtąd to trwało i trwało: firma rosła, prawie co dwa lata trzeba było zwiększać produkcję o dodatkowe powierzchnie.
Następnie odbyły się wystąpienia na różnych targach branżowych, a także prezentacje w firmach. Wykonawcy malowania, którzy zainstalowali optymalizację rozpylania airmatic, byli entuzjastycznie nastawieni. Krótki fragment przykładowego listu:
„Dzięki Airmatic oszczędzamy średnio od 10 do 15% lakieru. Ponadto można znacznie poprawić stopień połysku części ”.
 

1:0 dla Środowiska i Jakości.

 
W 2015 roku ensutec Products GmbH w pełni wyposażył dwie instalacje Magna w optymalizację atomizacji powietrza i zmniejszenie zużycia farby o ponad 100 ton rocznie. Dzięki zauważalnie zmniejszonej emisji - LZO, CO2, odpady farby - technologia Airmatic nie tylko wpływa na środowisko: klienci mogą również znacznie zwiększyć efektywność materiałową i energetyczną.
Wspierany tym sukcesem biznesowym wykwalifikowany inżynier Thomas Mayer został powołany do komitetu technicznego (FA) ds. Technologii produkcji i automatyzacji Niemieckiego Instytutu Badawczego Technologii Powierzchni (DfO). Ensutec Products GmbH jest członkiem DfO od 2016 roku i jest aktywnie reprezentowany w różnych komitetach.
W 2016 roku ensutec rozszerzył optymalizację atomizacji airmatic o komponenty do klimatyzacji sprężonej. Tymczasem systemy zapewniają stałe parametry rozpylanego powietrza na całym świecie - przy ciągle zmieniających się warunkach brzegowych.
 

Technologia airmatic chroniona na całym świecie

 
 
ensutec - patent, certyfikat ensutec - patent, certyfikat ensutec - patent, certyfikat ensutec - patent, certyfikat
 
 

2:0 - Niemiecka Federalna Fundacja Ochrony Środowiska wspiera ensutec.

 
W grudniu 2016 roku Thomas Mayer podpisał zobowiązanie DBU do finansowania: chciał, aby optymalizacja atomizacji airmatic została naukowo zbadana i dalej rozwijana. Niemiecka Federalna Fundacja Środowiska jest fundacją Federalnego Ministerstwa Środowiska: sfinansowała koszty projektu kwotą ponad pół miliona euro.
Od 2017 do połowy 2019 roku technologia była następnie badana naukowo we współpracy z Esslingen University of Applied Sciences i firmą BIX Lackierungen oraz we współpracy z Fraunhofer Institute IPA. Zaowocowało to najnowszą technologią EMP do atomizacji lakieru - o znacznie ulepszonych właściwościach i wynikach.
Po dwóch i pół roku - firma już dawno odważyła się na kolejny krok w celu rozszerzenia produkcji i wynajęła halę produkcyjną w Riedlingen - wynik był: imponująco potwierdził skuteczność technologii airmatic.
 
 
 

3:0 - Rewolucja w rozpylaniu farb i innych substancji.

 
W 2018 roku ensutec Products GmbH zaprezentował kolejne osiągnięcie: Rewolucja powietrzna polega - wbrew całej dotychczasowej wiedzy na temat lakierowania - polegając na wzbogaceniu sprężonego powietrza rozpylacza do prawie 100% wilgotności względnej, szczególnie w przypadku aplikacji systemów lakierniczych na bazie rozpuszczalników. Odbywa się to za pomocą podstawowego dodatku femaBlue 2901, który można również wzbogacać innymi dodatkami. Zapewnia to znacznie krótsze czasy schnięcia i bardzo wysokiej jakości powierzchnie, co pomaga firmom lakierniczym obniżyć koszty. Urządzenie zostało okrzyknięte jako „pierwsze na świecie” w branży. Mayer również chronił tę technologię wnioskami patentowymi.
 
 
ensutec - nowa hala produkcyjna do produkcji urządzeń lakierniczych i malarskich.
Nowa hala montażowo-produkcyjna w Andelfingen na rysunku architekta.
 
31 marca 2019 roku nadszedł czas! Ensutec Products GmbH uruchomiła nowo wybudowaną halę montażowo-produkcyjną w sąsiedniej gminie Andelfingen w Altheim (gmina Langenenslingen). Nowy budynek jest widocznym wyrazem rosnącego sukcesu młodej firmy. W Schwäbische Zeitung (tutaj) ukazał się szczegółowy raport o symbolicznej pierwszej ceremonii wmurowania kamienia węgielnego, w której wzięło udział wiele celebrytów.
 
 
ensutec - budowa nowej hali produkcyjnej. Urządzenia do malowania i lakierowania. Symboliczna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod nową halę montażowo-produkcyjną Ensutec w Andelfingen. (Zdjęcie: Kurt Zieger)
Symboliczna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego pod nową halę montażowo-produkcyjną Ensutec w Andelfingen. (Zdjęcie: Kurt Zieger)
 
Projekt był wspierany przez Unię Europejską za pośrednictwem Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRE) oraz przez land Badenii-Wirtembergii w ramach programu finansowania „Top in the country - lider technologii w Badenii-Wirtembergii”. Wraz z przyznaniem finansowania jesienią 2019 roku Thomas Mayer i jego innowacyjna firma byli jednymi z jedenastu przedsiębiorstw w Badenii-Wirtembergii i jedynymi przedsiębiorstwami w powiecie Biberach, które otrzymały dofinansowanie.
Dlatego ensutec Products GmbH wytwarza swoje technologie na najwyższym poziomie produkcji i gwarantuje wysoką jakość i unikalną technologię systemową dzięki wieloletniemu doświadczeniu w projektowaniu i produkcji w zakresie budowy maszyn i urządzeń. To twierdzenie czyni z Ensutec uznanego na całym świecie producenta systemów do optymalizacji rozpylania farb.
 
 
 

Wniosek: 4:0 - wyraźna przewaga ensutec.

 
Ensutec Products GmbH, a zwłaszcza jej myśliciel i lider Thomas Mayer, od samego początku specjalizują się w rozwiązaniach dla indywidualnie użytecznych i przyjaznych dla środowiska technologii systemów malarskich: chcą, aby malarz dysponował wydajnym i wysokiej jakości lakierem, a przedsiębiorca miał ogromne korzyści w zakresie efektywności materiałowej i energetycznej oraz środowiska umożliwiają znaczną redukcję emisji.
 
Innowacyjność! Zasoby efektywne! Wyjątkowy! Ekonomicznie!
 
Dzięki innowacyjnym i licznym opatentowanym lub oczekującym na opatentowanie technologiom ensutec oferuje każdej lakierni idealny dodatek. To właśnie reprezentuje Thomas Mayer swoim imieniem. Zostań więc także klientem firmy Ensutec - i produkuj przyjazne dla środowiska, efektywne materiałowo i energetycznie! Zabezpiecz tę wartość dodaną dzięki naszym technologiom i inwestuj w przyszłość! W trosce o środowisko i Twoich pracowników!
 
 
 
O FIRMIE ensutec PRODUKTY SERWIS KONTAKT
       
ensutec airmatic - Optymalizacja Rozpylania Obsługa Klienta Kontakt
Nasza Hala Produkcyjna airmatic - Rewolucja ensutec LIVE Dystrybucja Polska
Ochrona Środowiska airmaric - uziemienie funkcjonalne Szkolenia i Konserwacja Aktualności
Partnerzy fematop 2901 Download
    Części Zamienne AGB
ensutec - INŻYNIERIA   Dofinansowanie - Programy Ochrona Danych Osobowych
      Właściciel Firmy