• 1
  • 2
  • bootstrap carousel
  • 4
11 22 33 44
jquery carousel by WOWSlider.com v8.7
 
 
 

Malowanie Proszkowe. Zastosowanie Technologii ensutec w Przemyśle Malowania Proszkowego.

 
Malowanie Proszkowe. Zastosowanie Technologii ensutec w Przemyśle Malowania Proszkowego. Optymalizacja Atomizacji - airmatic. airmatic - Revolution. Zastososowanie Technologii ensutec w Przemyśle. Wyłączny dystrybutor firmy ensutec™ products GmbH na POLSKĘ
Lakierowanie i Malowanie Karoseri. Zastosowanie Technologi ensutec w Przemyśle Samochodowym
 
 

Stan Techniczny

 
W przypadku klasycznego malowania proszkowego lub malowania proszkowego powierzchnie elementów przewodzących prąd są powlekane farbą proszkową. Odpowiednia technologia została w dużej mierze opracowana w USA, ale pistolety do elektrostatycznego malowania proszkowego zostały również wprowadzone na rynek w Europie od samego początku. Mniej więcej w tym samym czasie - między 1966 a 1973 rokiem.
Istnieją różne metody ładowania cząstek farby, w zależności od wyposażenia technicznego używanego pistoletu natryskowego.
 
 

Aplikacja Korona

 
Podczas ładowania przez jonizację cząsteczki farby są kierowane wzdłuż elektrody o napięciu do 100 kV. Wysokie napięcie jonizuje powietrze otaczające cząsteczki.
Gdy cząsteczki farby przechodzą przez pole elektryczne między uziemionym elementem a elektrodą wysokiego napięcia pistoletu natryskowego, jony powietrza gromadzą się na ich powierzchni. Jednak jest to tylko 1 do 3 procent obecnych jonów powietrza, pozostałe wolne jony są określane jako ładunek kosmiczny.
W ramach tak zwanego ładowania koronowego o niskiej zawartości jonów jony te są wychwytywane przez dodatkową elektrodę na końcówce pistoletu proszkowego, dzięki czemu ich ładunek jest odwracany.
Jeśli zakłócające wolne jony nie są odprowadzane optymalnie, na obrabianym przedmiocie dochodzi do akumulacji ładunków elektrostatycznych w postaci klatek Faradaya.
Te pola elektryczne powodują zakłócenia podczas malowania elementów przewodzących, co prowadzi do niedostatecznej głębokości wnikania i narostu na krawędziach (tzw. Efekt ramki obrazu), a tym samym niekorzystnych efektów w malowaniu i jego jakości.
 
aplikacja korona - malowanie proszkowe, technologia ensutec
 
 

Nasz Stan Technologii Rozwoju.

 
Dzięki technologii airmatic redukujesz te zakłócające pola elektrostatyczne i zapewniasz optymalne nakładanie powłok proszkowych.
Technologia airmatic z technologią EMP poprawia głębokość wnikania proszku w narożniki i krawędzie. Trudne geometrycznie elementy można niezawodnie pokrywać wysokiej jakości.
Jednocześnie uziemienie funkcjonalne airmatic poprawia efekt elektrostatyczny, redukując linie pola na rogach i wewnętrznych krawędziach, zmniejszając w ten sposób tworzenie się klatek Faradaya. Rezultatem jest bardziej równomierny rozkład grubości warstwy i mniej efektów w ramkach obrazu.
Uziemienie funkcjonalne Airmatic jest dodatkowym elementem instalacji i nie pełni funkcji uziemienia ochronnego.
Optymalizacja atomizacji airmatic i uziemienie funkcjonalne airmatic tworzą razem skuteczny duet, który zwiększa wydajność transferu, zwłaszcza frakcji drobnoziarnistej, jednocześnie poprawiając siłę wyrzutu i głębokość penetracji.
 
 

Kierunek to Poprawa Jakości !

 
Jako dodatkowe elementy funkcjonalne nowoczesnej farby proszkowej nasze systemy zapewniają optymalizację regularnego działania nakładania elektrostatycznego malowania proszkowego i zapewniają wysoką jakość powierzchni!
 
Proces Aplikacji: malowanie proszkowe elektrostatyczne, technologia malowania proszkowego aplikacją Corona.
Inżyniera Instalacji: aplikacja ręczna w pełni automatyczne systemy przelotowe z masztem, aplikacja robota.
Korzyści: oszczędność w malowaniu proszkowym do 15%, oszczędność sprężonego powietrza do 30%, bardziej jednorodny rozkład grubości warstw, redukcja klatek Faradaya, mniejsze narastanie krawędzi, a tym samym mniej efektów w ramkach obrazu, lepsza penetracja w rogach i na krawędziach.
 
 

Nasze Referencje

 
Tutaj możesz zobaczyć mały wybór firm, które polegają na naszej sprawdzonej technologii Airmatic. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące poszczególnych referencji: skontaktuj się z nami!
 
referencje ensutec HOPPE Der gute Griff referencje ensutec ILB
 
 
 
O FIRMIE ensutec PRODUKTY SERWIS KONTAKT
       
ensutec airmatic - Optymalizacja Rozpylania Obsługa Klienta Kontakt
Nasza Hala Produkcyjna airmatic - Rewolucja ensutec LIVE Dystrybucja Polska
Ochrona Środowiska airmaric - uziemienie funkcjonalne Szkolenia i Konserwacja Aktualności
Partnerzy fematop 2901 Download
    Części Zamienne AGB
ensutec - INŻYNIERIA   Dofinansowanie - Programy Ochrona Danych Osobowych
      Właściciel Firmy